K nákupu nad 24,00 € vám pribalíme jednorazovú plátienkovú masku ❤️

Trápi vás atopická dermatitída a hľadáte ten najlepší krém na atopický ekzém? V tomto článku vám prezradíme niekoľko tipov na konkrétne produkty.

Atopický ekzém u detí, novorodencov a dospelých

Atopický ekzém sa môže po prvýkrát objaviť v detstve, ale aj v dospelosti (aj keď je to menej časté). V každom prípade treba myslieť na patričnú starostlivosť o pokožku, aby ste ekzém dostali pod kontrolu. Starostlivosť je pritom veľmi podobná u detí i dospelých. Predovšetkým treba myslieť na premazávanie pokožky a vyhýbanie sa faktorom, ktoré by mohli tvorbu ekzému podnietiť.

U malých detí je možné zároveň odporučiť uprednostňovanie šetrných plienok bez zbytočných prídavkov a parfumácií. Rovnako sa zamerajte na nakupovanie bavlneného oblečenia a perte v ideálnom prípade bez aviváže za použitia šetrných pracích prostriedkov.

Atopický ekzém má podobu červených svrbivých ložísk na tele.

5 tipov na účinné mlieko alebo masť na ekzém z nášho e-shopu

V našom e-shope KODERMA máme špeciálnu sekciu venovanú starostlivosti o atopickú pokožku. V súčasnej dobe tu pritom môžete vyberať z nasledujúcich 5 produktov.

Pleťový krém A'PIEU Cicative Calcium Cream

Prvým produktom je posilňujúci pleťový krém A'PIEU Cicative Calcium Cream, ktorý má zloženie bez pridaných farbív a umelej parfumácie, vďaka čomu sa hodí aj na starostlivosť o atopickú pokožku. Obsahuje zlúčeniny vápnika, zosilňuje kožnú bariéru a chráni pleť pred stratou hydratácie.

Pleťový krém, ktorý posilňuje kožnú bariéru.

Hydratačný krém ATO DANA Plus Cream

Na starostlivosť o pokožku celého tela (vrátane tváre) je určený hydratačný krém ATO DANA Plus Cream. Obsahuje svetovo najlepší extrakt z listov tomelu lotosového, extrakt z hroznovej stonky a hroznových semienok a certifikovaný austrálsky olej.

Vďaka týmto látkam dokáže zmierniť a upokojiť podráždenie vyvolané atopickým ekzémom, zároveň pomáha posilňovať kožnú bariéru. Používať ho môžu aj majitelia citlivej pokožky (vrátane detí).

Vzhľadom na svoje zloženie je ideálny pre citlivú a suchú pokožku.

Hydratačné mlieko ATO DANA Plus Lotion

Rovnakým zložením sa pýši aj hydratačné mlieko ATO DANA Plus Lotion. Rozdiel spočíva iba v štruktúre, ktorá má v tomto prípade podobu mlieka a balenie disponuje praktickou pumpičkou. Rovnako ako krém, ani mlieko neobsahuje žiadne škodlivé látky, ako sú parabény alebo umelé vône.

Hydratačný krém ATO DANA Plus Cream v malom balení

Atopici často trpia svrbením v priebehu dňa. Pre tieto prípady sa oplatí mať po ruke záchranu v podobe krému alebo mlieka, ktoré vám od nepríjemného svrbenia uľaví. Aj z tohto dôvodu sme ponúkame krém ATO DANA Plus Cream v praktickom 15g balení.

Hydratačné mlieko ATO DANA Plus Lotion v malom balení

Pokiaľ namiesto krému preferujete skôr mlieko, je práve pre vás určený produkt ATO DANA Plus Lotion v 15g balení. Ide skrátka o ideálneho parťáka na cesty.

Praktické balenie, ktoré je vhodné na cesty.

Kedy použiť masť na ekzém s kortikoidmi

S atopickým ekzémom sa neodmysliteľne spájajú masti s kortikoidmi, ktoré sú určené na krátkodobú lokálnu terapiu najrôznejších zápalových kožných ochorení. Kedy k nim pristúpiť?

Ako uvádza MUDr. Michaela Gottwaldová z kliniky Dermaestet, masť na ekzém s kortikoidmi je vhodné začať používať v prípade, keď sa stav ložísk už výrazne zhorší a treba rýchlo a účinne zasiahnuť. Ich používanie však vždy konzultujte so svojim kožným lekárom.

Veľa ľudí má krémy s kortikoidmi spojené s najrôznejšími nežiaducimi účinkami, medzi ktoré patrí napríklad svrbenie, pálenie a podráždenie pokožky. Väčšinou sú však tieto nežiaduce účinky zriedkavé a vo veľmi ľahkej podobe.

Odporúča sa kortikoidné masti používať iba lokálne a krátkodobo.

Ako sa zbaviť atopického ekzému alebo čo rozhodne NErobiť?

  1. Vyhnite sa dlhým horúcim kúpeľom a sprchám. Nadmerné zahriatie pokožky môže atopickú pokožku zhoršiť.
  2. Používajte šetrné pracie prostriedky av ideálnom prípade sa vyhnite aviváži. Namiesto nej môžete pridať lyžicu prírodného octu.
  3. Pokiaľ vám ekzém zhoršujú niektoré potraviny, vyhnite sa ich konzumácii.
  4. Zaobstarajte si oblečenie z príjemných materiálov, ako je bavlna alebo bambus. Naopak sa vyvarujte vlne, ktorá môže pokožku dráždiť.
  5. Vyhýbajte sa kúpaniu v chlórovanom bazéne, ktorý pokožku veľmi vysušuje. Na druhú stranu dajte zelenú pobytom pri mori, alebo navštevujte termálne kúpele.

Starostlivosť o atopickú pokožku je beh na dlhú trať. Pleti sa totiž treba venovať aj v prípade, keď je práve v kľudovej fáze a nedochádza k vzplanutiu choroby. Pamätajte predovšetkým na jej pravidelné premazávanie a vyhýbanie sa spúšťacím faktorom.