Patríte medzi majiteľov tohto typu pleti a zaujíma vás, čo na suchú pokožku ideálne používať? Prečítajte si, čo je pre túto pleť charakteristické a aké produkty si zaobstarať.

Ako vyzerá suchá pleť

Suchá pleť sa spravidla týka pokožky tváre, ale aj celého tela. Za týmto trvalým stavom pritom stojí porucha kožnej bariéry. Zdravá pokožka je chránená hydrolipidovým filmom, ktorý tvorí najmä voda a lipidy (kožný maz).

Táto vrstva chráni pokožku pred najrôznejšími faktormi a zároveň bráni strate vody. Pokiaľ táto vrstva nemá vyrovnané množstvo vody a lipidov, nemôže celkom účinne plniť funkciu bariéry.

Suchú pokožku charakterizuje jemnosť, stiahnutie av určitej miere aj začervenanie.

Čo je príčinou suchej pleti

Suchá pokožka symbolizuje chronický stav, na ktorom sa podieľa predovšetkým genetické predispozície. Suchá pokožka je teda typom pleti, podobne ako existuje pokožka mastná, normálna a zmiešaná.

Okrem sústavne suchej pokožky môže byť tento stav zapríčinený rôznymi vonkajšími a vnútornými faktormi. Suchú kožu spôsobuje napríklad nedostatok vitamínov, chladné počasie a mrazy, niektoré druhy liekov a kožné a iné ochorenia (napríklad atopický ekzém alebo cukrovka).

Suchá vs. dehydratovaná pokožka

Pri pleti je potrebné rozlišovať rozdiel medzi suchou a dehydratovanou pokožkou. Dehydratovaná pokožka je na rozdiel od tej suchej iba prechodným stavom. Poznáte ju podľa toho, že stráca svoj prirodzený jas a tiež je u nej viditeľné určité nepríjemné pnutie.

Za touto dehydratáciou vo väčšine prípadov stojí nedostatočná hydratácia organizmu. Spôsobená však môže byť aj nadmerným stresom, konzumáciou alkoholu alebo nadmerným chladom či horúčavou.

Hydratace pleti

Suchá pleť si žiada veľkú a pravidelnú dávku hydratácie.

Ako sa starať o suchú pleť alebo tipy na konkrétne produkty

Suchá pleť si pochopiteľne žiada špeciálnu starostlivosť. Najmä je potrebné sa zamerať na jej dôkladnú hydratáciu, ktorá tomuto typu pleti chýba.

Výživné sérum

Pre suchú pleť sú perfektné najrôznejšie séra, ktoré podporia celkovú hydratáciu pokožky. Vyskúšať môžete napríklad hlboko hydratujúcu ampulku so šnečím extraktom KNH Deep Moisturizing Ampoule.

KNH Deep Moisturizing ampoule - hĺbkovo hydratačná ampulka

Denný a nočný krém

Pokiaľ máte suchú pleť, je dôležité používať taký krém, ktorý sa postará nielen o hydratáciu povrchu pokožky, ale aj hlbších vrstiev epidermy. Vhodné sú produkty, ktoré obsahujú vitamíny A a E, ceramidy a kyselinu hyalurónovú.

O potrebnú hydratáciu sa zaslúži napríklad krém so šnečím extraktom KNH Natural Vital Cream alebo hydratačný krém s kyslým pH MISSHA Su: Nhada Calendula pH Balancing & Soothing Cream. Vyskúšať môžete aj koncentrovaný gél pre suchú pleť A'PIEU Madecassoside Cica Gel.

A´pieu Madecassosside Cica Gel

Výživné masky na suchú pleť

Masky na pleť by mali používať majitelia všetkých typov pleti. V prípade suchej pleti si pritom treba opäť vyberať produkty, ktoré sú pre takú pleť ako stvorené. V našom e-shope Koderma nájdete kvalitné plátienkové masky s najrôznejšími výťažkami, ktoré môžete zaradiť do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť.

Muldream plátienková maska ​​s kyselinou hyalurónovou

Akú zvoliť dekoratívnu kozmetiku?

Čo sa týka dekoratívnej kozmetiky, bude pre vás v prípade suchej pleti rozhodujúci najmä adekvátny make-up, prípadne BB krém. V prípade make-upu môžete siahnuť napríklad po ľahkom a tekutom MISSHA Radiance Foundation. Z hľadiska BB krémov stojí za zmienku najpredávanejší BB krém na svete MISSHA M Perfect Cover BB Cream RX, ktorý zaisťuje vysokú hydratáciu pokožky a navyše aj skvelé krytie.

Pokiaľ patríte medzi majiteľov suchej pleti, dávajte si skrátka pozor na čo najväčšiu možnú hydratáciu. V sprche používajte skôr prípravky na báze olejov a po každodennej hygiene svoje telo natrite hydratačným krémom alebo mliekom. Uvidíte, že sa vám vaša pokožka odvďačí.

Kozmetické produkty pre suchú pleť >>